Akter

CeSID: Nikolić pobednik izbora

| nedelja, 20.05.2012. | 22:37

Prema konačnoj proceni rezultata drugog kruga predsedničkih izbora, kandidat koalicije "Pokrenimo Srbiju" Tomislav Nikolić pobedio je sa 49,8 odsto glasova, dok je kandidat koalicije "Izbor za bolji život" Boris Tadić dobio 47 odsto, saopštio je večeras CeSID

Programski direktor CeSID-a Marko Blagojević naveo je na konferenciji za novinare u Tanjugovom pres centru da je ukupan odziv glasača bio 46,3 odsto, manje nego na bilo kojim izborima od 2004.

Blagojević je napomenuo da su ovo rezultati na osnovu obrađenog kompletnog uzorka. Pre

ma preliminarnim rezultatima, u Beogradu je Nikolić dobio 48,9 odsto glasova, a Tadić 47,4 odsto, u centralnoj Srbiji Nikolić - 53,2 odsto, Tadić - 44 odsto i u Vojvodini Nikolić - 44,2 odsto, Tadić - 52,2 odsto.

Blagojević je naveo da rezultati izbora na Kosovu i Metohiji ne mogu uticati na taj izborni rezultat i odnos snaga.

On je napomenuo i da je na izborima bilo 3,2 odsto nevažećih listića, a da je uobičajen broj na dosadašnjim izborima bio 2,5 odsto, što znači da je "belih listića" bilo ispod jedan odsto.

 

Pošaljite komentar

Polja obeležena zvezdicom je obavezno popuniti.

Vaše ime*:

Vaš e-mail*:

Vaš komentar*:

Novi komentari

Preporučeni komentari

Nepreporučeni komentari

Akter on Facebook

Tihomir Trišić

Obični Srbi

Priča o Saloncima, Junačinama, Građanistima, priča o Srbiji

Jelena Bajić Jočić

Srbijo, budi zdrava i svoja

Sve čega smo mogli da se odreknemo – neodgovorno smo se odrekli

Dušan Babac

Država, to sam ja.

Ova izjava se pripisuje čuvenom francuskom kralju Luju XIV

Dr Goran Nikolić

Kineska privreda sredinom 2012

Sve izvesnija recesija u EU imaće negativan uticaj na Kinu kroz pad trgovine