Akter

Na istoku Španije veliki šumski požar

Tanjug | subota, 30.06.2012. | 16:06

Požar na istoku Španije uništio šume i preti naseljenim mestima, a oko 1.000 vatrogasaca, zajedno sa 28 helikoptera i aviona, nastoje da ga lokalizuju

Zbog požara, koji besni u regionima oko Valensije i Barselone, evakuisano je na stotine ljudi, prenosi AFP.

U požaru je izgorelo više od 1.000 hektara šuma u oblasti Kortes de Palja kod Valensije, izjavio je lokalni zvaničnik Alberto Fabra. Požar je juče izazvao i kratak nestanak struje u jednoj nuklearnoj centrali.

Zbog požara su zaposleni u električnoj centrali Kortes de Palja bili primorani da se evakuišu, tako da je obližnja nuklearka u Kofrentesu na kratko ostala bez struje, nakon čega je uskoro nastavila da normalno radi.

Lokalne vlasti saopštile su da je požar izbio u četvrtak tokom radova na postavljanju solarnih panela na kućama u tim oblastima.

Zvaničnici ističu da nepovoljni vremenski uslovi, visoka temperatura i vetar, pogoduju širenju požara.

Pošaljite komentar

Polja obeležena zvezdicom je obavezno popuniti.

Vaše ime*:

Vaš e-mail*:

Vaš komentar*:

Novi komentari

Preporučeni komentari

Nepreporučeni komentari

Akter on Facebook

Tihomir Trišić

Obični Srbi

Priča o Saloncima, Junačinama, Građanistima, priča o Srbiji

Jelena Bajić Jočić

Srbijo, budi zdrava i svoja

Sve čega smo mogli da se odreknemo – neodgovorno smo se odrekli

Dušan Babac

Država, to sam ja.

Ova izjava se pripisuje čuvenom francuskom kralju Luju XIV

Dr Goran Nikolić

Kineska privreda sredinom 2012

Sve izvesnija recesija u EU imaće negativan uticaj na Kinu kroz pad trgovine