Poznati polufinalni parovi Lige Šampiona

Čelsi na mišiće, Real rutinski

Tanjug | četvrtak, 05.04.2012. | 11:44

Fudbaleri Čelsija i madridskog Reala plasirali su se u polufinale Lige šampiona pošto su večera bili uspešniji od ekipa Benfike i APOEL-a.

Čelsi je savladao Benfiku sa 2:1 i nakon pobede u prvom meču (1:0) zasluženo prošao dalje, dok je Real rutinski odradio posao protiv Kiprana i trijumfovao sa 5:2 posle ubedljivih 3:0 u prvoj utakmici.

Engleski predstavnik je očekivano došao do uspeha, prvenstveno zbog povoljnog rezultata postignutog u Lisabonu. Večeras je takođe sve išlo naruku "plavcima", jer su već od 21. minuta vodili pogotkom Lamparda iz penala, ali, kako je igra odmicala, Benfika je bila sve bolja i onda iznenada uvela meč u dramatičnu završnicu.

Premda su od 40. minuta igrali sa desetoricom zbog drugog žutog kartona Pereire, Portugalci su pet minuta pre kraja izjednačili golom Garsije i opasno zapretili. Imali su još par prilika za šokantan preokret, ali je njihova nadanja i ogromne strepnje Čelsija prekinuo Mejreleš pogotkom u drugom minutu sudijske nadoknade za konačnih 2:1.

Srpski reprezentativac Nemanja Matic odigrao je celu utakmicu u dresu gostujućeg tima.
Real Madrid je i sa kombinovanim sastavom bio prejak za APOEL srpskog stručnjaka Ivana Jovanovića. Kristijano Ronaldo je ponovo bio raspoložen, ali su Kiprani postigli dva gola na "Santjago Bernabeu" i časno se oprostili od učešća u eliti, gde su samim plasmanom u nokaut fazu ostvarili istorijski podvig.

U polufinalu Lige šampiona sastaće se Bajern Minhen - Real Madrid i Čelsi - Barselona. Mečevi su na programu 17. i 25, odnosno 18. i 24. aprila.

Večerašnji rezultati:

Čelsi Benfika 2:1 (Lampard 21. penal, Mejreleš 90+2 - Garsija 85)

Real Madrid - APOEL 5:2 (Ronaldo 26, 75, Kaka 37, Kaljehon 80, Di Marija 84 - Manduka 67, Sol